Bouwplaats 100!
Dubbel feest voor Verpleeghuis Preva. Dit nieuwe verpleeghuis dat gebouwd wordt door Boele & Van Eesteren is niet alleen de 100ste Bewuste Bouwplaats, maar daarnaast zal op 6 juli de eerste paal worden geslagen door een bewoner en een medewerker samen met wethouder Kasten Klein.
Verpleeghuis Preva aan de Mgr. Nolenslaan in Den Haag, krijgt nieuwbouw op de plaats waar de oude Preva heeft gestaan.
Met het slaan van de eerste paal worden de grondvesten voor een mooi nieuw behandel- en verpleegcentrum gelegd.
Eigentijds en kleinschalig
In het nieuwe verpleeghuis Preva woont men in een huiselijke omgeving gecombineerd met goede behandel- en zorgmogelijkheden. Saffier De Residentiegroep gaat hierbij uit van de identiteit van de bewoner. Kleinschaligheid en doelgroepen zijn hierbij de trefwoorden. Het ontwerp richt zich op kleinschalig wonen in een groep die deel uitmaakt van een groter geheel. Elke bewoner krijgt een eigen kamer en eigen badkamer met toilet. De bewoners hebben verder een gedeelde huiskamer/woonkeuken. Wat betreft de doelgroepen wordt bij de nieuwbouw uitgegaan van cliënten met niet aangeboren hersenletsel, van cliënten die tijdelijk verblijven en komen revalideren en cliënten die intensieve zorg nodig hebben en langdurig in Preva wonen. Ook wordt voorzien in een afdeling voor palliatieve terminale zorg.
De nieuwbouw telt acht bouwlagen; parkeerkelder, parterre en daarboven zes verdiepingen. Op de parterre bevinden zich de binnentuin, het restaurant en de behandelruimtes.
De verwachting is dat de nieuwbouw eind 2012 gereed is.
In de tussentijd verblijven de bewoners in het tijdelijk verpleeghuis Monteverdi in Zoetermeer en in Swaenestate in Den Haag.
Bewuste Bouwers uiteraard blij met deze honderdste bouwplaats!